Рахів. Рахівський ЗДО № 1

Навчально-виховний процес

«Якщо людина загадує на рік – вона сіє хліб.   Якщо людина загадує на десятиріччя – вона саджає дерево. А якщо людина загадує на віки – вона виховує дітей»                                                                          Народна мудрість

В дошкільному закладі № 1 « Сонечко » працює 7 груп:

• 1група ясельного віку
  • 6 груп дошкільного віку.

Наш садок працює за програмою «Українське дошкілля»;  та « Впевнений старт »

В садочку працюють:

{C}-        Завідувач- Уторобська Н.В.

{C}-        Вихователь-методист – Мирошник М.В.

{C}-        Практичний психолог – Сенько В.О.

{C}-        13  досвідчених вихователів

{C}-        Вчитель- логопед – Дячук М.Я.

{C}-        Музичний керівник – Булеца С.М.

Пріоритетними напрямками роботи

ДНЗ №  1

• збереження та зміцнення здоров’я дітей;
  • сприяння всебічному гармонійному розвитку кожної дитини;
  • підвищення рівня функціональних та адаптаційних можливостей організму;
  • виховання громадянина України.

Головними завданнями дошкільного закладу є:

• забезпечення оптимальних умов для виховання і навчання дітей, розвитку творчих здібностей, обдарованості;
  • створення умов для фізичного, психічного і духовного розвитку особистості.

Харчування дітей здійснюється за такими принципами:

• дотримання натуральних норм харчування;
  • гігієна прийому харчування;
  •  індивідуальний підхід до дітей під час годування;
  • дотримання режиму.

У дошкільному закладі виконуються санітарні вимоги до приміщення, оснащення ігрових майданчиків.

Крилатий латинський вислів переконує:

"До дитини треба ставитись з найбільшою повагою. Дитину виховує середовище, яке воно – таке й дитя, така й майбутня доросла людина"

Доброзичливість, приязнь, культура дітей – цілком залежить від наявності цього в дорослих, що живуть з ним поряд. Якщо вихователь охоче йде на роботу, якщо він усміхнений, у групі чути жарти, сміх, тільки в такій атмосфері можлива серйозна глибока робота з дошкільнятами. Саме таке середовище створене в нашому дошкільному закладі. Кожен вихователь прагне забезпечити кожній дитині психологічний та духовний комфорт за допомогою правил культурного спілкування.

У нинішній складний час масової бездуховності, кризи і деградації культури чи не найважливішим є виховання культури: культури побуту, споживання, праці і відпочинку, духовності, спілкування, поведінки, пізнання, тобто культури у найширшому її розумінні. Колектив педагогів намітив найближчі цілі та перспективи:

Створення розвиваючого соціально-побутового оточення:

• наближення побутових умов у групі до домашніх;
  • розміщення іграшкового матеріалу з урахуванням інтересів хлопчиків та дівчаток;
  • створення умов для вивчення української    культури, традицій, народно-декоративного мистецтва;
  • створення емоційного оточення (музика, співи, художнє слово), навчання бачити, слухати, відтворювати почуття;

Організація спілкування з прекрасним:

{C}·         проведення концертів, розваг;

{C}·          організація змінних виставок для батьків;

{C}·          організація конкурсів малюнків і розваг.

Спілкування дорослих і дітей, дітей між собою:

• основний принцип спілкування – рівний з рівним;
  •  вміння розуміти, співпереживати, співпрацювати;
  • виявлення під час спілкування зацікавленості, симпатії, доброти;
  • впровадження в життя і побут культури посмішки;
  • володіння висококультурною, образною мовою;
  • навчання норм моральної поведінки;
  • аналіз сфер спілкування;

Ж.Ж. Руссо вчив: "У серце ввійде лише те, що йде від серця"

Цілком впевнені, що виплекати чуйну, виховану, небайдужу особистість можна тільки добром та терпінням, бо саме від вихователів діти переймають здатність радіти життю, творити, фантазувати.

Все це є пріоритетом нашого дошкільного закладу

Навчально-виховний процес в ДНЗ"

Організація навчально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" і спрямована на реалізацію основних завдань дошкільного навчального закладу.
У навчально-виховному процесі нашого дошкільного навчального закладу використовуються такі основні форми організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність (заняття), ігри, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька та ін.), індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, походи, свята та розваги, тощо. Вони можуть бути організовані фронтально, підгрупами, індивідуально залежно від віку дітей, педагогічної мети, матеріально-технічного забезпечення закладу, професійної майстерності педагога.
Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку залишаються заняття.

Цікава математика

Весело на прогулянці малюкам